UDBF

iacf22

  • Register

logo udbf2019

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1 Характеристика змагань

1.1.1. Офіційними класифікаційними змаганнями вважаються змагання, що внесені до календарного плану спортивних змагань центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту, структурних підрозділів з фізичної культури і спорту місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, фізкультурно-спортивних товариств.

1.1.2. За умовами проведення змагання розподіляються на:- Особисті- Особисто-командні- Командні.В особистих змаганнях визначаються результати і місця, показані окремими екіпажами. В особисто-командних змаганнях визначаються місця, зайняті окремими екіпажами та командами. В командних змаганнях визначаються місця, зайняті окремими командами, які брали участь в змаганнях.

1.1.3. Характер змагань визначається Положенням про дані змагання.

1.2 Програма, типи човнів, гоночні класи і дистанції змагань

1.2.1. Змагання проводяться на човнах наступних типів та гоночних класів:

1.2.2. Типи човнів:

Д-22 – “Дракон” – стандартний (20 веслярів, 1 барабанщик, 1 кермовий);

Д-12 – “Дракон” – юніор (10 веслярів, 1 барабанщик, 1 кермовий.

Кількість спортсменів в Д-22 не може бути менше ніж 18 осіб, включаючи кермового і барабанщика. Кількість спортсменів в Д-12 не може бути менше ніж 8 осіб, включаючи кермового і барабанщика.

1.2.3. Класи екіпажів:

– Відкритий клас: (Open) Беруть участь спортсмени без обмеження статі.

– Жіночій клас: (Woman) Всі члени екіпажу, включаючи кермового та барабанщика – жінки..

– Змішаний клас (Mix) Беруть участь чоловіки та жінки, при умові, що кількість спортсменів одної статі повинна бути не менше ніж 8 осіб в Д-22 і 4 особи в Д-12.

1.2.4. Офіційні змагання проводяться на дистанціях:- для чоловіків – 200, 500, 1000 і 2000 метрів;- для жінок – 200, 500, 1000 і 2000 метрів;- в змішаному класі – 200, 500, 1000 і 2000 метрів.Програма і дистанції окремих змагань визначаються Положенням про дані змагання.

1.2.5. Довгі дистанції, марафон та більш довгі дистанції проводяться в наступних класах човнів:- чоловіки – Д-22, Д-12;- жінки – Д-22, Д-12;- змішані – Д-22, Д-12.
В змаганнях на дистанціях понад 10км дозволяється брати участь спортсменам віком не молодше 18 років (за паспортними даними). В Положенні про змагання вказується: кількість етапів та їх довжина, тип старту, спосіб подолання піших переходів (якщо вони передбачаються) та інші умови проведення більш довгих і марафонських дистанцій. При поломці весла на більш довгій дистанції та в марафоні спортсмен має право на його заміну.

1.3. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

1.3. 1. В офіційних змаганнях можуть приймати участь члени спортивних клубів та спеціалізованих шкіл з веслування, а також всі бажаючі громадяни України. В неофіційних змаганнях – всі бажаючі.

1.3.2. Учасники змагань розподіляються на наступні вікові категорії:- підлітки – 12- 14 років;- юніори Б – 12- 16 років;- юніори А – 12- 18 років;- юніори – 12- 23 років;- прем’єр клас – будь-який вік (з 14 років);- майстри – 40 років і старші.- ветерани – 50 років і старші.

1.3.3 Вік спортсмена визначається кількістю років на 01 січня року, в якому проводяться змагання.

1.3.4. В одних змаганнях учасник має право виступати тільки за один клуб чи команду (організацію).

1.3.6. Кожен учасник повинен мати страховий поліс та допуск лікаря.

1.4. ЖУРІ ЗМАГАНЬ

1.4.1. Журі Змагань призначається на всі офіційні змагання, які проводяться на території України Федерацією з веслування на човнах “Дракон”.

1.4.2. Журі Змагань вирішує всі суперечні питання, які виникають під час проведення змагань і пов’язані з грубим порушенням Правил і Положення про змагання. Розглядає апеляції.

1.4.3. До складу Журі Змагань входять:-Голова Журі – уповноважена федерацією з веслування на човнах «Дракон» особа;-Представник центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту, структурних підрозділів з фізичної культури і спорту місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, фізкультурно-спортивних товариств;-Представник української Федерації веслування на човнах “Дракон”;-Член Президії Всеукраїнської колегії суддів;Більше половини складу Журі Змагань повинні мати не нижче, ніж вищу національну суддівську категорію. Склад Журі може змінюватись, залежно від рівня змагань.

1.5. КОМІТЕТ ЗМАГАНЬ

1.5.1. Комітет Змагань – це основний керуючий орган змагань. Усі судді призначені Головним Суддею змагань повинні бути схвалені Комітетом Змагань.

1.5.2. До складу Комітету Змагань входять :- Головний суддя змагань;- Старший суддя на дистанції;- Старший суддя на фініші;- Суддя на старті.

1.5.3. Комітет змагань повинен знаходитись у зоні фінішу.

1.5.4. Обов’язки Комітету Змагань- Керувати та спостерігати за ходом змагань.- У випадку неможливості проведення змагань, наприклад, за погодних умов, відкласти або перенести проведення змагань.- Приймати та розглядати усі протести та спори пов’язані з проведенням змагань спираючись на Правила проведення змагань.- При необхідності радитись з іншими суддями до прийняття рішення з порушення Правил змагань.

1.6. ЧОВНИ ДЛЯ ЗМАГАНЬ

1.6.1. На змаганнях можна користуватись човнами будь-якої конструкції, виготовленими з будь-яких матеріалів, при умові, що вони відповідають наступним параметрам:- Д-22 максимальна довжина – 1400см, ширина -110 см, мінімальна вага -250кг;- Д-12 максимальна довжина – 1100см, ширина -104 см, мінімальна вага -125кг.

1.6.2.Човни, інвентар та обладнання повинні мати символи та знаки фабричної марки, які відповідають міжнародним стандартам.

1.6.3. Довжина човна вимірюється по відстані між крайніми точками носу та корми, включаючи будь-які кріпильні чи захисні пристосування.

1.6.4. Ширина човна визначається в найширшому її місці. При цьому в ширину не включають розмір бортику (захисного обводу, захисної планки човна).

1.6.5. При зважуванні човна в його вагу включають обов’язкові елементи конструкції та все спорядження (сидіння, половий настил, барабан, кермове весло).

1.6.6. Човни повинні пройти технічний огляд на гідність до утримання на воді та можуть мати на бортах реєстраційний номер та логотип організації, якій належить човен.

1.6.7. Не дозволяється мати в човні під час змагань, крім спеціального переговорного пристрою, ніякі електронні пристрої, в тому числі:- помпа;- всілякі лідируючі пристрої.

1.6.8. Веслярам на човнах “Дракон” дозволяється користуватись тільки однолопастними веслами, виготовленими з будь-яких матеріалів. Весла повинні строго відповідати міжнародним стандартам: довжина – 105-130 см, ширина лопати весла не більше 18 см (див. Додаток №1). Весла не повинні мати ніяких пристроїв, для кріплення до човна.

1.7. Реклама

1.7.1. На спортивному інвентарі учасника змагань (човен, весло і форма) допускається нанесення рекламного логотипа організації, за яку виступає екіпаж. Загальна площа такого рекламного знаку не повинна бути більше 100 квадратних мм.

1.7.2. Нагрудні, наспинні номери та бортові номери повинні добре розпізнаватися суддями.

1.7.3. Реклама тютюнових і алкогольних виробів заборонена.

 

2. ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ

2.1. Положення про змагання

2.1.1. Положення про змагання складає федерація, яке затверджується в центральному органі виконавчої влади та розсилає його обласним федераціям.

2.1.2. В Положення про змагання включаються наступні основні розділи:- мета і завдання змагань;- час і місце проведення;- характер змагань;- програма змагань;- склад учасників, кількість спортсменів які допускаються, тренерів, обслуговуючого персоналу;- наявність документів, що підтверджують особистість спортсменів (паспорт, військовий квиток, свідоцтво про народження, страховий поліс, класифікаційна книжка);- класифікаційні вимоги;- термін надання заявок;- порядок забезпечення учасників змагань човнами;- час і місце проведення жеребкування;- порядок визначення командної першості і система заліку;- порядок нарахування очок;- порядок нагородження переможців та призерів змагань;- сума стартового внеску;- фінансування.

2.1.3. Зміни в Положенні про змагання може вносити тільки федерація та центральний орган виконавчої влади, затвердивший його. Про всі зміни в Положенні організації, які беруть участь у змаганнях, повинні бути сповіщені не пізніше, ніж за 10 днів до початку змагань.

2.1.4. Положення не повинно суперечити Правилам змагань. При наявності в Положенні пунктів, які суперечать Правилам змагань, суддівська колегія зобов’язана керуватися Правилами.

2.2. Заявки

2.2.1. Кожна організація, яка приймає участь в змаганнях зобов’язана подати заявки на участь в змаганнях в строки, визначені Положенням про змагання.Попередня заявка – подається в організацію, яка проводить змагання, завчасно (не пізніше, ніж за 3 дні до початку змагань), в попередній заявці вказується – в яких номерах програми змагань колектив має намір прийняти участь і попередня кількість учасників (Додаток 2).Заявочний лист екіпажу – подається в Оргкомітет завчасно чи безпосередньо перед жеребкуванням (допускається подача заявки в день початку змагань, але не пізніше ніж за 1 годину до початку змагань в даному номері програми), де вказуються прізвища основних та запасних учасників в кожному номері програми по формі (Додаток
3). Якщо в заявочний лист екіпажу вносяться зміни, то представник команди повинен не пізніше, ніж за 1 годину до початку змагань в даному номері програми, надати змінену заявочний лист екіпажу в Секретаріат змагань. Кількість запасних учасників в кожному номері програми складає 4 особи в Д-22 і 2 особи в Д-12 (з числа заявлених на змагання). До Заявочного листа екіпажу в класах підлітки, юніори, майстри та ветерани, на прохання суддів змагань (якщо необхідно) повинні бути додані документи, які посвідчують вік учасників.Іменна заявка – подається в Оргкомітет завчасно чи безпосередньо перед жеребкуванням (допускається подача заявки в день початку змагань, але не пізніше ніж за 1 годину до початку змагань), де міститься особисті данні учасника змагань та дозвіл лікаря по формі (Додаток 4).Заявка повинна бути підписана керівником і затверджена печаткою організації, печаткою та візою лікаря.Записи на участь в естафетах можна подавати без розподілу спортсменів по етапам. Заключний розподіл учасників естафет по етапам повинен бути повідомлений головному секретарю змагань не пізніше, ніж за 1 годину до старту.

2.3. Розподіл учасників за заїздами і “водами”.

2.3.1. Розподіл учасників змагань по заїздам і “водам” в усіх офіційних змаганнях здійснюється тільки за результатами жеребкування. Жеребкування проводиться під наглядом головного судді змагань.

2.3.2. Неявка представників команд на жеребкування не може не служити підставою для протестів на порядок розподілу учасників по заїздам і водам.

2.3.3. В змаганнях на дистанціях 200, 500, 1000 метрів в одному заїзді повинно бути не більше 6 човнів, в протилежному випадку призначаються попередні, півфінальні заїзди. При обмеженому регламенті часу на проведення змагань і при наявності відповідних умов дозволяється давати старт, в попередніх заїздах одночасно 7 човнам, але при цьому відстань між човнами повинна бути не менше 5 метрів.В усіх заїздах на одній доріжці “воді” може стартувати тільки 1 човен.

2.3.4. Перерви між попередніми і півфінальними заїздами, а також між півфінальними і фінальними заїздами в змаганнях для одного касу човнів на дистанції 200 м повинні бути не менше 10 хвилин, на дистанції 500 м – не менше 15 хвилин, а на дистанції 1000 м – не менше 20 хвилин.

2.3.5. На дистанції довжиною більше 1000 метрів старт в кожному номері програми рекомендується давати окремо, з інтервалом від 10 до 30 секунд для всіх учасників.

2.3.8. Стартова послідовність екіпажів у заїздах з окремим стартом визначається результатом, показаним екіпажами, на більш коротких дистанціях (наприклад, команда яка зайняла 1-ше місце на 200 м, на 2000 м стартує останньою, зайнявши 2-ге – передостанньою і т.д.) чи жеребкуванням.

 

3. УЧАСНИКИ І ПРЕДСТАВНИКИ КОМАНД

3.1 Допуск учасників до змагань

3.1.1. До участі в змаганнях допускаються веслярі, які вміють плавати, відповідають вимогам Положення про змагання та які отримали дозвіл лікаря на участь в змаганнях. Віза лікаря дійсна на протязі 30 днів, включаючи день підпису.

3.1.2. Спортсмени підліткової і молодшої вікових груп у віці до 14 років можуть бути допущені до участі у змаганнях наступної вікової групи тільки за наявності спеціального дозволу лікаря та згоди тренера.

3.1.3. Спортсмени від 50 років можуть бути допущені до участі у змаганнях тільки за наявності спеціального дозволу лікаря.

3.2. Обов’язки і права учасників

3.2.1. Всі учасники змагань повинні мати страховий медичний поліс.

3.2.2. Всі учасники змагань повинні знати та виконувати Правила змагань, Положення про змагання. Незнання правил чи положення не звільняє від відповідальності за допущені порушення.

3.2.3. Учасники всеукраїнських і прирівняних до них змагань повинні стартувати в ідентичній спортивній формі. Форма спортсменів однієї команди різної статі може відрізнятися. Головному судді змагань надається право вирішувати питання про допуск до старту учасника, який прибув на змагання в спортивній формі, яка не відповідає установленому зразку, чи має неохайний вигляд.На церемонії нагородження спортсмен повинен бути в спортивному (тренувальному) костюмі своєї організації, федерації, клубу.

3.2.4. Учасник змагань повинен бути дисциплінованим та ввічливим, беззаперечно виконувати розпорядження суддів. За невиконання згаданих умов учасник або екіпаж може бути покараний чи дискваліфікований. У цьому випадку рішення приймає головний суддя змагань. Про зняття учасника змагань за недисциплінованість головний суддя повинен повідомити в його спортивну організацію.

3.2.5. Учасник змагань, який навмисно порушує Правила змагань з метою здобуття якоїсь користі чи для нанесення шкоди іншим спортсменам, дискваліфікується.

3.2.6. Учасник змагань, який порушує правила поведінки у громадських місцях, рішенням головного судді змагань може бути дискваліфікований.

3.2.7. Учасник змагань, який зійшов з дистанції з будь-якої причини зобов’язаний негайно повідомити про це в суддівську колегію через представника своєї команди чи тренера iз зазначенням причини припинення змагань.

3.2.8. З усіма питаннями до суддівської колегії учасник має право звертатися тільки через представника своєї команди.

3.2.9. Будь-який учасник змагань, який відмовився стартувати без поважної причини в заїзді, де він був заявлений, чи який запізнився до старту, дискваліфікується на даному етапі програми.

3.3. Номери.

3.3.1. Учасники змагань, які виходять на старт, повинні мати особисті номери, якщо це визначено Положенням про змагання. На човнах обов’язково повинні бути бортові номери, які відповідають стартовому номеру доріжки “води”.

3.3.2. Особисті номери, які є порядковими номерами всіх учасників в даних змаганнях, виготовляються з білої тканини розміром 210 х 150 мм. Цифри повинні бути чорного кольору, висотою 100 мм, шириною 60 мм (крім одиниці) (Додаток 5).

3.3.3. Особистий номер прикріплюється на спині весляра.

3.3.4. Бортові номери встановлюються на носовій частині човна, перед сидінням барабанщика. Номери повинні бути надійно закріплені і добре видимі. Відповідальність за кріплення номеру несуть організатори змагань.

3.3.5. Команда, яка бере участь у змаганнях повинна мати особисті номери, бортові номери забезпечуються федерацією, яка проводить змагання.

3.4. Обов’язки і права представників команд

3.4.1. Кожна організація, яка приймає участь в змаганнях, повинна мати свого представника. Представником може бути спеціально призначена людина чи тренер команди. При відсутності в команді представника чи тренера головний суддя змагань доручає одному з учасників команди виконувати обов’язки представника команди, що повинно бути відображено в протоколі наради представників команди і суддівської колегії перед початком жеребкування.

3.4.2. Представник команди повинен знати та виконувати Правила змагань, Положення про змагання та їх програму.

3.4.3. Представник команди є її керівником, він відповідає за дисципліну учасників, за відповідність спортивної форми команди, за своєчасне подання заявочних документів та присутність команди на старті.

3.4.4. Представник команди має право подавати протести та апеляції.

3.4.5. Представник команди повинен негайно повідомити в суддівську колегію про всіх учасників, які зійшли з дистанції після старту. Після закінчення заїздів на дистанціях більше 1000 метрів представник команди повинен повідомити Головного Суддю Змагань про повернення всіх спортсменів його команди, які брали участь в змаганнях.

3.4.6. Представник команди повинен бути присутнім на нарадах суддівської колегії, якщо вони проводяться спільно з представниками команд. Його неявка на нараду не може служити підставою щоб опротестувати рішення суддівської колегії.

3.4.7. Представнику команди забороняється втручатися в розпорядження суддів та організаторів змагань.

3.4.8. Головний Суддя має право відіслати із змагань представника команди за порушення Правил і Положення про змагання, а також за порушення правил поведінки і особисту недисциплінованість, про що повідомляється організація, яка призначила даного представника на змагання.

 

4. ДИСТАНЦІЇ

4.1. Вимірювання дистанції

4.1.1. Офіційні змагання можуть проводитись тільки на затвердженій дистанції, виміряної комісією, уповноваженою на промір дистанції. До складу комісії може входити представник колегії суддів з веслування.

4.1.2. Ширина дистанції визначається із розрахунку 5-9 метрів для одного човна, глибина не менше 2 м.

4.1.3. Дистанції 200, 500 і 1000 м повинні бути прямими, без поворотів та вигинів.

4.1.4. На дистанції 2000 метрів, відстань між лінією старт-фініш та першим прапором повороту повинна бути максимум 480 метрів. Між останнім прапором першого повороту та першим прапором другого, відстань повинна бути не більше 460 метрів. Відстань між останнім прапором другого повороту і першим прапором третього повороту повинна бути не більше 460 метрів. Радіус кожного повороту – 40,5м.

4.1.5. Не пізніше, ніж за 5 годин до початку гонок комісія складає акт обміру дистанції і додає до нього:- масштабний план дистанції з зазначенням стартових і фінішних створів на березі та їх розпізнавальні знаки;- розрахунок довжини кругової дистанції 2000м iз зазначенням місцезнаходження на березі створів, поворотів та їх розпізнавальних знаків;- схему глибин дистанції з зазначенням напрямку руху води.

4.1.6. Акти про зміни дистанції з додатками направляються до Комітету Змагань та всі інстанції, які проводять та забезпечують проведення змагань на даній дистанції.

4.2. Обладнання дистанції

4.2.1. Обладнання класифікаційних дистанцій повинно відповідати наступним вимогам :- ширина кожної “води” (доріжки) повинна бути не менше 5 метрів;- глибина не менше 3 метри для офіційних змагань і змагань, які дають право на присвоєння звання “Майстер спорту”, а для інших змагань не менше 2 метрів;- для дистанції довжиною більше 1000 метрів лінія фінішу повинна бути перпендикулярна до осі дистанції на її останніх 500 м.;- для дистанції 200, 500 і 1000 м лінія старту і фінішу повинні бути перпендикулярні до середньої лінії дистанції (до осі дистанції);- лінія старту і фінішу позначається прапорами червоного кольору розміром 80 х 80см, які встановлюються на кордоні дистанції. При нанесенні розмітки лінії фінішу дистанції довжиною більше 1000м прапори встановлюються на максимально можливу ширину лінії фінішу, так щоб учаснику, який фінішує не приходилось різко змінювати курс для проходження між прапорами лінії фінішу;- повороти на круговій дистанції розмічаються 3-5 бакенами, які встановлюються з внутрішньої сторони дуги повороту на 50см ближче до центру від умовної лінії повороту. Інтервали між бакенами повинні бути однаковими.

4.2.2. На офіційних всеукраїнських змаганнях, які дають право присвоювання звання “Майстер спорту”, повинні бути дотримані наступні додаткові вимоги:- старт може обладнуватися нерухомими плотами чи іншими пристроями, які дозволяють вирівнювати учасників по одній лінії;- кожна “вода” відокремлюється від сусідньої доріжкою з буйків, які не тонуть, діаметром не менше 20см, забарвлення яких повинно бути помітним на воді. Відстань між буями – не більше 25 метрів (допускається зростання відстані до 50м).- стартова лінія повинна добре проглядатися з місця судді на старті;- старт обладнується посиленим пристроєм, який дозволяє всім учасникам, які стоять на стартовій лінії, чути команди стартера;- фінішна лінія повинна добре проглядатися з місця судді на фініші;- за можливістю фініш повинен бути оздоблений фотофінішем;- між стартом, фінішем, містами перебування головного судді, головного секретаря повинен бути обладнаний радіо чи телефонний зв’язок. Крім того, зв’язок повинен бути між головним суддею та головним секретарем, а також групами виходу на старт і нагородження.

 

5. СУДДІ

5.1. Призначення та затвердження суддів

5.1.1. Безпосереднє керівництво проведення змагань покладається на суддівську колегію, яка призначається комітетом змагань.

5.1.2. Кількісний склад суддів та обслуговуючого персоналу визначається масштабом і програмою змагань, кількістю учасників, а також, особливостями місцевих умов. На офіційних змаганнях суддівська бригада повинна складатися з :- Головний суддя змагань 1- Заступник Головного судді – голова мандатної комісії 2 в т.ч. організатор змагань чи представник федерації);- Головний секретар змагань 1- Старший суддя на старті 1- Суддя стартер 1- Суддя вирівнювач 1- Старший суддя на фініші 1- Старший суддя на дистанції 1- Суддя на дистанції 1 – 6- Суддя на фінішній лінії 2-4- Суддя на повороті 1 – 4(при наявності в програмі дистанції з поворотами);- Старший суддя-секундометрист 1- Суддя секундометрист 1- 4- Старший суддя-розпорядник (суддя на контролі човнів і виходу на старт) 1- Суддя-розпорядник 1 – 12- Суддя-інформатор 2- Судді-секретарі не менше 2-х(в залежності від кількості учасників)- Суддя-рятувальник 2- Комендант 1- Начальник дистанції 1- Коментатор 1- Лікар 1

5.1.3. При призначенні суддів рекомендується заздалегідь визначати їх робочі дільниці і обов’язки.В залежності від конкретної ситуації головний суддя має право переміщати суддів з одної дільниці на іншу.

5.1.4. Для підготовки місць змагань і для забезпечення нормальних умов для змагань, в розпорядження головного судді змагань призначаються: Комендант змагань, необхідний обслуговуючий персонал (в т.ч. від 6 до 12 осіб, які тримають човни на старті, екіпіровані відповідною формою) та відповідна техніка i технічні засоби, які забезпечують можливість обробки, печаті та розмножування результатів (в т.ч. відеокамера з монітором, ксерокс і комп’ютер з монітором).

5.1.5. Всі судді повинні мати відповідну кваліфікацію.

5.2. Головний суддя загань

5.2.1. Головний суддя змагань призначається центральним органом виконавчої влади, очолює суддівську бригаду, керує змаганнями, відповідає за їх проведення і відповідність до дійсних Правил та Положення про змагання. Головний суддя змагань повинен мати категорію не нижче, ніж вищу національну суддівську категорію.Примітка. Підготовку місць змагань забезпечує організація, яка проводить змагання. Необхідну документацію готує секретаріат змагань.

5.2.2. Головний Суддя Змагань повинен:- особисто перевірити готовність дистанції і обладнання, медичне забезпечення і рятувальну службу;- перевірити установку створних знаків у відповідності до схеми затвердженої дистанції. Якщо відсутня відповідним чином затверджена схема дистанції і при цьому неможливо до початку змагань встановити створні знаки на місцях визначених схемою дистанцій, головний суддя зобов’язаний оголосити дані змагання некласифікаційними;- розподілити обов’язки між суддями;- провести з суддями інструктаж;- разом з начальником дистанції перевірити довжину кругової дистанції і надійність встановленого на воді устаткування і знаків розмітки дистанції;- перед початком змагань та по їх закінченні, провести брифінг з представниками команд за участю суддів, затвердити результати жеребкування і змагань;- разом з Комітетом Змагань розглянути подані протести і прийняти по ним відповідні рішення згідно термінів встановлених Правилами.- перед тим, як винести рішення з питань порушення правил змагань під час гонки, необхідно врахувати думку судді, який проводив даний заїзд.- прийняти рішення за заявою суддів на дистанції про порушення учасниками змагань правил проходження дистанції і повідомити про це рішення секретаріат до оголошення результатів заїзду. У випадках, які вимагають уточнення обставин, рішення повинно бути прийнято не пізніше закінчення змагань. У такому випадку результати заїзду не оголошуються до прийняття остаточного рішення по даному порушенню.- передати Апеляційному Журі змагань на розгляд суперечні питання, остаточне рішення по яких виходить за межі компетенції головного судді змагань;- у триденний строк по закінченню змагань подати звіт головного судді і протоколи до організації, яка проводить змагання.

5.2.3. Головний суддя змагань має право:- внести пропозиції щодо організації, відміни чи перенесення змагань, якщо місце їх проведення, обладнання і інвентар виявляться непридатними або не відповідають вимогам дійсних Правил;- внести корективи в програму змагань;- припинити подальше проведення змагань, влаштувати тимчасову перерву чи перенести їх на наступний день, у разі несприятливих метеоумов, чи з будь-яких інших причин, які можуть мати негативний вплив на здоров’я учасників;- усувати від участі у суддівстві змагань суддів, які припустилися грубих порушень чи таких, що не справились з виконанням своїх обов’язків;- відмінити рішення судді, якщо сам переконався у його помилковості і прийняти своє рішення;- не допускати до змагань учасників, які за своїм віком, спортивним розрядом (званням) або через інші причини не відповідають вимогам даних Правил чи Положенню про змагання;- дискваліфікувати учасників змагань за недисциплінованість або грубе порушення Правил змагань;- усунути від керівництва командою представників команд і тренерів за порушення Правил чи Положення змагань, за недобросовісне виконання своїх обов’язків і особисту недисциплінованість.

5.2.4. Головний суддя не має права відміняти чи змінювати Положення про змагання, крім випадків передбачених у п. 2.1.4..

5.2.5. Головний суддя вирішує всі питання, які виникають в ході змагань і не передбачені дійсними Правилами чи Положенням про змагання. При вирішенні такого роду питань він повинен керуватися законами і кодексами країни і здоровим глуздом, загально прийнятими в спорті принципами і традиціями.

5.3. Заступники головного судді

5.3.1. Для більш оперативного керування змаганнями з великим числом учасників на допомогу головному судді призначаються заступники.

5.3.2. Обов’язки заступників визначає головний суддя змагань. За відсутністю головного судді його обов’язки виконує один з його заступників. Якщо на змаганнях не визначено заступникiв головного судді, то його обов’язки під час його відсутності виконує головний суддя на фініші.

5.4. Секретар змагань

5.4.1.Організовує роботу секретаріату і відповідає за правильність ведення обліку результатів змагань.

5.4.2. Готує матеріали і документацію для змагань.

5.4.3. Приймає іменні заявки від організацій, які беруть участь в роботі мандатної комісії.

5.4.4. По узгодженню з головним суддею змагань розподіляє обов’язки між секретарями та керує їх роботою.

5.4.5. Веде протокол зборів суддів, веде облік роботи суддів, працюючих на змаганнях.

5.4.6. Під керівництвом і при участі головного судді, складає програму змагань, на основі результатів жеребкування, і доводить до відома результати представникам і суддям.

5.4.7. Обробляє суддівські записи, веде підрахунок очок і виводить підсумкові результати командної, особистої, особисто-командної першості.

5.4.8. Надає коментатору і відповідальному за зв’язки з пресою відомості щодо учасників та результати змагань.

5.4.9. Організовує і керує роботою групи нагородження.

5.4.10. Приймає перезаявки, протести і заяви, доповідає про них головному судді і фіксує час їх надходження.

5.4.11. При особо несприятливих метеоумовах фіксує доповіді представників команд про повернення с дистанції всіх спортсменів.

5.4.12. Складає загальний технічний звіт про результати проведених змагань і направляє оформлені протоколи до відповідної федерації чи організації, які проводили дані змагання.

5.4.13. Для виконання вказаної роботи в допомогу секретарю змагань на всіх змаганнях призначаються судді-секретарі у кількості, залежній від рангу змагань та кількості учасників.

5.5. Старший суддя на старті

5.5.1. До початку заїздів, разом з головним суддею змагань, перевіряє правильність установки стартового обладнання і відповідність установки стартових створів до схеми затвердженої дистанції.

5.5.2. Керує роботою суддів-вирівнювачів і утримувачів човнів.

5.5.3. Контролює прибуття команд на старт згідно програми змагань.

5.4.3. У відповідності з часом, визначеним програмою змагань, подає команду учасникам про необхідність зайняти стартові місця на стартовій лінії, опитує учасників про готовність прийняття старту, потім, вирівнює їх, подає стартову команду “Увага!”, і після фіксації учасниками цієї команди подає старт пострілом із стартового пістолету, ракетниці чи голосом: “Руш!”. На протязі 5-ти хвилин до старту суддя об’являє учасникам кожну хвилину про час, який лишився до старту (“До старту лишилось п’ять хвилин!” і т.д.)

5.5.5. При старті на довгі дистанції (більше 1000 метрів) учасники запрошуються на стартову лінію, вирівнюються суддею і після об’яви часу, який лишився до старту, подає команду “Увага!”, і після фіксації учасниками цієї команди подає старт пострілом із стартового пістолету чи голосом: “Руш!”.

5.5.6. Самостійно вирішує чи правильно був взятий старт учасниками, і тільки він один несе відповідальність за визначення всіх випадків фальстарту. У випадку необхідності, назначає повторний старт, попередивши учасників, які порушили правила старту.

5.5.7. Повідомляє у секретаріат та на фініш про учасників, дискваліфікованих за фальстарт і за інші порушення правил. Повідомляє на фініш про кількість учасників які прийняли старт в кожному заїзді.

5.6. Суддя вирівнювач

5.6.1. Забезпечує своєчасне встановлення човнів на стартовій лінії. За командою старшого судді на старті починає вирівнювати човни, керуючи утримувачами човнів, за допомогою засобу голосового зв’язку. По готовності старту доповідає старшому судді на старті. Перевіряє відповідність номера флюгерок номеру «води».

5.7.Старший суддя на дистанції

5.7.1. Визначає правильність проходження дистанції учасниками змагань. Про всі випадки порушення учасниками Правил змагань доповідає головному судді змагань відразу ж по закінченню заїзду, в якому мало місце порушення правил змагань.

5.7.2. Попереджає учасників змагань про неочікувану небезпеку, виникаючу на дистанції під час заїзду.

5.7.3. Зупиняє заїзд, якщо виникли обставини які заважають його подальшому проведенню і з’являються причини, які можуть вплинути на стан здоров’я учасників.

5.7.4. Керує роботою суддів на дистанції та суддів на поворотах.

5.7.5. В змаганнях на дистанції довжиною більше 1000 метрів старший суддя на дистанції повинен знаходитись в такому місці, звідки можна спостерігати за ходом всієї гонки.

5.7.6. В катері судді на дистанції, при супроводженні заїзду, можуть знаходитися крім нього тільки моторист і секретар.

5.8. Суддя на повороті

5.8.1. Призначається при проведенні змагань на дистанціях більше 1000 метрів.

5.8.2. Визначає правильність проходження поворотів учасниками змагань і доповідає головному судді змагань про порушення, які відбулись на повороті, в письмовому вигляді.

5.8.3.На змаганнях з великою кількістю учасників на допомогу судді на повороті призначається секретар, до обов’язкiв якого входить реєстрація учасників, які проходять поворот.

5.9. Старший суддя на фініші

5.9.1. До початку змагань перевіряє відповідність установки фінішних створів до схеми затвердженої дистанції, перевіряє стан обладнання фінішу, справність суддівського інвентарю і приладів, установку апаратури відеозапису фінішу.

5.9.2. Розподіляє обов’язки між суддями на фініші та суддями-секундометристами, визнає порядок реєстрації учасників.5.9.3. Визнає порядок реєстрації учасників, які перетинають лінію фінішу

5.9.4. Підписує суддівську записку про порядок проходження фінішу учасниками заїзду. Ніяких виправлень в фінішний запис вносити без підпису старшого судді на фініші не дозволяється.

5.10. Суддя на фініші

5.10.1 Реєструє послідовність проходження човнами фінішу. Результати реєстрації заносить в свій суддівський блокнот, який зберігається до кінця змагань. Забороняється вносити будь-які виправлення в первинні записи.

5.10.3. Один з суддів на фініші призначається секретарем фінішу, до обов’язків якого входять оформлення суддівської записки фінішу, своєчасне представлення її секретаріату, судді-інформатору і на дошку повідомлень.

5.10.4. При проведенні змагань на дистанції більше 1000 метрів (кругового типу) в бригаду суддів на фініш призначається суддя який рахує круги, веде рахунок кругів пройдених кожним учасником змагань та об’являє кількість кругів, які залишились до фінішу.

5.11. Суддя секундометрист

5.11.1. До початку змагань отримує секундоміри, звіряє точність ходу, перевіряє систему автохронометражу, перевіряє наявність паспортів на секундоміри, які свідчать про перевірку їх у відповідних установах.

5.11.2. За командою судді-стартера “Марш!” вмикаються всі секундоміри.

5.11.3. По мірі того, як учасники заїзду пересікають лінію фінішу фіксує час і по закінченню заїзду доповідає результати секретарю фінішу.

5.11.4. При наявності системи автоматичного хронометражу пускає контрольні секундоміри по команді судді-стартера: “Марш!”. Дубляж автоматичної хронометричної системи ручними секундомірами є обов’язковим.

5.12. Старший суддя-розпорядник (суддя на контролі човнів і виходу на старт)

5.12.1. До початку змагань перевіряє все обладнання в зоні посадки у човни.

5.12.2. Розподіляє обов’язки між суддями-розпорядниками в зоні посадки у човни.

5.12.3. Контролює відповідність назви команди номеру заїзду та номеру човна.

5.12.4. Контролює ідентичність форми учасників екіпажу, наявність номерів учасників змагань.

5.12.5. Контролює відповідність состава команди заявочному листу.

5.12.6. Відповідає за своєчасний вихід команд на старт.

5.12.7. Інформує головного суддю, старшого суддю-стартера та секретаріат про невихід команди на старт, та у випадку часової затримки рапортувати за чиєю провиною вона сталася.

5.13. Суддя інформатор

5.13.1. Оголошує розпорядження і вказівки головного судді змагань і його заступників.

5.13.2. Оголошує програму змагань і порядок проведення змагань.

5.13.3. Інформує учасників і глядачів про хід змагань, результати заїздів, які пройшли, про переможців і призерів змагань (протокол змагань – додаток 8).

5.14. Суддя відповідальний за нагородження

5.14.1. Організує церемонії нагородження спортсменів і тренерів згідно розкладу змагань.

5.14.2. Готує дипломи (грамоти, свідоцтва) для нагородження переможців і призерів змагань, тренерів.

5.14.2. Входить до складу секретаріату.

5.15. Відповідальний по зв’язкам з пресою

5.15.1. Призначається на змаганнях І-ІІІ категорії при великій кількості акредитованих журналістів.

5.15.2. Доводить до відома журналістів результати змагань.

5.15.3. Забезпечує журналістів всіма необхідними матеріалами, пов’язаними з проведенням змагань.

5.15.4. Організує проведення прес-конференцій, зустріч журналістів із спортсменами і тренерами.

 

6. ДОПОМІЖНІ СУДДІВСЬКІ СЛУЖБИ

6.1. Лікар змагань

6.1.1. Лікар змагань – заступник головного судді.

6.1.2. Призначається на змагання будь-якої категорії.

6.1.3. Перед початком змагань перевіряє в заявках візи про допуск спортсменів до змагань.

6.1.4. Надає медичну допомогу учасникам змагань, надає висновок про можливість подальшої участі в змаганнях спортсменів, які отримали травму чи захворіли під час змагань.

6.1.5. Слідкує за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог в місцях проведення змагань.

6.1.6. По закінченні змагань надає головному судді змагань звіт про медично-санітарне забезпечення змагань з зазначенням випадків травм і захворювань.

6.2. Начальник дистанції

6.2.1. Забезпечує установку обладнання дистанції (стартових плотів, розподільних доріжок з буїв, плотів для установки на дистанції довжиною більше 1000 метрів, поворотних бакенів, прапорів, які позначають лінію фінішу, лінію старту та ін.) і підтримує його в робочому стані до закінчення змагань.

6.2.2. Перед початком змагань пред’являє обладнання дистанції головному судді змагань і його заступнику по дистанції.

6.2.3. Приймає заходи для скорішого усунення недоліків в обладнанні дистанції, виникаючих під час змагань.

6.2.4. Керує роботою технічного персоналу, призначеного для обслуговування дистанції і роботи катерів, виділених для забезпечення змагань.

6.3. Комендант змагань

6.3.1. Призначається організацією, яка забезпечує змагання.

6.3.2. До обов’язків коменданта входить:- обладнання приміщень виділених для роботи суддівської колегії, місць роботи суддів на березі, а також приміщень які передбачені для учасників змагань;- підготовка необхідної кількості суддівського інвентарю, наданого суддям;- забезпечення порядку в зоні роботи суддів;- керівництво роботою технічного персоналу, утримувачів човнів та волонтерів, виділених для забезпечення змагань;- обладнання дистанції.

6.4. Начальник рятувальної служби

6.4.1. До початку змагань повинен перевірити справність та наявність рятувального спорядження.

6.4.2. Керує роботою рятувальників. Рятувальники повинні швидко приймати заходи в нещасних випадках і надавати допомогу потерпілим.6.4.3. Повинен курувати наданням необхідної допомоги учасникам, які опинилися у воді.

6.4.4. Рятувальники мають два рятувальних катери, які забезпечені рятувальним спорядженням, один знаходиться на старті дистанцій, другий на фініші та супроводжують заїзди.6.4.5. Повинен мати постійний зв’язок з медичним персоналом та у будь який момент викликати медичну допомогу.

6.4.6. У разі виникнення небезпечної ситуації повинен терміново повідомити головного суддю змагань.

 

7. ПРАВИЛА ПРОХОДЖЕННЯ ДИСТАНЦІЇ

7.1.Старт

7.1.1. Відлік номерів “вод” на старті зліва направо по направленню руху човнів від старту до фінішу.

7.1.2. Старт не може бути даний раніше часу, вказаного в програмі змагань чи оголошення головного судді.

7.1.3. Стартер викликає учасників чергового заїзду на лінію старту командою “На старт!”. За даною командою учасники заїзду займають свої місця, які відповідають їх стартовим номерам за результатами жеребкування.

7.1.4. Стартер опитує учасників про їх готовність до старту. Після чого судді-вирівнювачі встановлюють човни на лінії створу.

7.1.5. Учасники заїзду, який буде відбуватись, прибули на старт після опитування про готовність стартувати, вважаються відмовившимися стартувати і дискваліфікуються.

7.1.6. Учасник може заявити про неможливість стартувати у випадку появи на дистанції перешкод у вигляді предметів які сплили, пропливаючих судів, сторонніх човнів невидимих стартеру, при недостатній відстані між човнами, якщо нема стартових плотів.У випадку неготовності прийняти старт барабанщик піднімає і утримує підняту руку. За заяву про неможливість стартувати, з ціллю отримання зиску для себе, при фактичній відсутності причин, учасник дискваліфікується в даному виді програми.

7.1.7. Заява учасників про неможливість стартувати із-за несправного обладнання не приймається (за виключенням човна та кермового весла). Якщо ламається весло, то учаснику не дозволяється отримувати допомогу зі сторони.У човні допускається наявність двох запасних весел, які можуть бути використані в випадку поломки весла будь-ким з веслярів.

7.1.8. Коли учасники заїзду вирівняні, стартер подає попередню команду: “Увага!”, після чого подається команда: “Руш!” чи робить постріл з стартового пістолету.Час (пауза) між командами “Увага!” і “Руш!” може становити від 0 до 5 секунд. Після команди “Увага!” веслярі повинні прийняти вихідне положення для початку першого руху і залишатися в цьому положенні до пострілу чи команди “Руш!”. Будь-які рухи в човні між цими двома командами забороняються і можуть бути розцінені суддею-стартером як фальстарт.

7.1.9. При необхідності затримати старт після того, як була подана команда “Увага!”, стартер подає команду: “Відставити!”. Після цієї команди учасники змагань і утримувачі човнів приймають положення, відповідне до команди ”На старт!” .

7.1.10. Фальстартом вважається, якщо один чи декілька човнів почали рух до пострілу чи подачі команди “Руш!”.

7.1.11. При порушенні правил старту стартер повинен повернути всіх учасників заїзду на стартову лінію пострілом з пістолету чи подачі команди “Назад”.

7.1.12. Судді на фініші і секундометристи сповіщаються по системі зв’язку чи відмашкою червоним прапором про фальстарт і про повернення учасників заїзду на лінію старту.

7.1.13. Повернені назад учасники знов шикуються на лінії старту, а винний в порушенні правил старту учасник отримує попередження. За повторне порушення правил старту (другий фальстарт) учасник дискваліфікується в даному номері програми.При повторному старті поверненого назад заїзду учасник, який не прибув на старт після опитування учасників про готовність стартувати, до проходження дистанції не допускається і дискваліфікується в даному номері програми.

7.1.14. Учасник змагань на дистанції 200, 500, 1000, 2000 метрів який перевернувся після старту, дискваліфікується в даному номері програми. Учасники змагань на дистанції більше 2000 м , які перевернулися після старту і самостійно без сторонньої допомоги сіли до човна, мають право продовжувати змагання.

7.1.15. В змаганнях з окремим стартом, де для кожного учасника час строго регламентовано, учасник займає місце на лінії старту за 5-10 секунд до закінчення контрольного часу старту. Стартер перевіряє правильність встановлення човна на лінії старту і з настанням контрольного часу подає команду “Руш!”. Учасник, який почав проходження дистанції до команди “Руш!”, карається 5 секундами штрафу, які додаються до часу , який був показаний учасником після завершення дистанції.

7.1.16. На Чемпіонаті України всі старти повинні бути знятими на відеокамеру. Всі записи знаходяться у розпорядженні стартера.

7.2. Проходження дистанції. Дистанції 200, 500 та 1000 метрів

7.2.1. Кожний учасник змагань повинен прямувати посередині своєї водної доріжки (води) і не підходити до другого учаснику ближче, ніж на 5 метрів (правило 5 метрів) в будь-якому напрямку, в тому числі і при наявності розмітки, розмежуючої доріжки.Заїзди на 500, 1000 метрів супроводжують два судді на дистанції в двох катерах.

7.2.2. Учасник, який перейшов на іншу доріжку, з отриманням команди Судді на дистанції про вирулювання в сторону, повинен негайно звільнити чужу доріжку, не перешкоджаючи при цьому іншим учасникам заїзду. Учасник, який не виконав повторні вказівки судді про вирулювання, рішенням Головного Судді може отримати покарання від 1 до 5 секунд додаткового часу або у разі створення загрози життю та здоров’ю інших учасників дискваліфікується в даному номері програми. У випадку створення такої загрози команда, спричинивши цю загрозу має негайно зупинитися.

7.2.3. Якщо в проведеному заїзді не було порушень правил змагань, суддя на дистанції сповіщає про це суддям на фініші по радіо, чи підняттям білого прапору. При порушенні правил підіймається червоний прапор.Дистанції більше 1000 метрів.

7.2.4. На дистанції більше 1000 метрів кожний учасник змагань, взявши старт, повинен прямувати курсом паралельним середньої лінії дистанції не менше 25 метрів, після чого човен має право прямувати будь-яким курсом, не заважаючи при цьому іншим учасникам змагань.

7.2.5. Учасник, який зробив спробу обійти човен, що йде попереду, не має права створювати перешкоди для інших спортсменів. В свою чергу обійдені учасники не мають права створювати перешкоду човну, що їх обганяє шляхом різкої зміни курсу, який загрожує зіткненням човнів. Винні в порушенні зазначених вимог можуть отримати покарання додатковим часом або у разі створення загрози життю та здоров’ю учасників дискваліфікуються в даному номері програми змагань.

7.2.6. При проходженні поворотів на кругових дистанціях бакени обходять проти часової стрілки (бакен лишається зліва від човна). Учасник. який обійшов бакен з внутрішньої сторони дистанції (справа) отримає покарання від 1 до 5 секунд додаткового часу.

7.2.7. При обгоні на повороті за 50 метрів до повороту, учасник, який іде по внутрішньому курсу (ближче до бакену) повинен звільнити внутрішній курс учаснику, який іде на обгін, якщо ніс човна, який іде на обгін, опинився на одному рівні з тілом останнього весляра човна, який обганяють (тобто видимий кермовому човен, який обганяють). У разі, якщо човен здійснює обгін після проходження 50 метрової відмітки, обгін потрібно здійснювати по зовнішньому курсу.

7.2.8. Учасники повинні дотримуватись правил безпеки під час обгону на повороті і на прямій дистанції.

7.2.9. Човен, який перекинувся на дистанції, дискваліфікується в даному заїзді, якщо члени його екіпажу (в повному складі), не спромоглись сісти до човна без сторонньої допомоги.

7.3. Зупинка заїзду

7.3.1. Суддя на дистанції повинен зупинити заїзд, якщо стартер підняв червоний прапор чи голосом подав команду ”Назад!”. Для цього арбітр повинен обігнати заїзд, підняти над головою червоний прапор і голосом (чи звуковим сигналом) повернути учасників на лінію старту.

7.3.2. Якщо перешкоди, які з’явились на дистанції, вплинули на результати учасників, а заїзд не був зупинений, то за представленням Судді на дистанції Головний Суддя Змагань може призначити повторне проходження дистанції учасниками цього заїзду.

7.3.3. Учасник. який зійшов з дистанції до зупинки заїзду, у випадку повторного проведення заїзду, до проходження дистанції не допускається.

7.3.4. В усіх випадках повторного проходження дистанції із-за зупинки заїзду, заміну учасників повторного заїзду заборонено.

7.4. Навал

7.4.1. Навалом вважається зіткнення човнів чи весел учасників заїзду, внаслідок чого один з учасників втратив перевагу чи постраждав, а також, зіткнення з обладнанням дистанції, після якого учасник отримав певні переваги.

7.4.2. Якщо зіткнення човнів чи весел було незначним і Судя на дистанції чи суддя на повороті визначив, що в результаті зіткнення ніхто з учасників не отримав переваг і не став на заваді іншому, таке зіткнення не вважається навалом.

7.4.3. Винним у навалі вважається: а) на дистанціях 200, 500, 1000 метрів учасник, який вийшов за кордони своєї доріжки (води);б) на дистанціях більше 1000 метрів:- учасник заїзду, човен якого йшов курсом не паралельним до середньої лінії дистанції;- учасник, який йшов позаду, якщо човни, що зіткнулись, йшли однаковим курсом;- учасник, якого обганяли і який йшов курсом паралельним до середньої лінії дистанції, якщо він навмисно (різкою зміною направлення руху чи несподіваною зупинкою) створив умови, внаслідок чого учасник, який обганяв, змушений був зробити навал.

7.4.4. Учасник, який винен в навалі, поломці весел чи човнів, дискваліфікується на даний заїзд.

7.4.5. Якщо навал вплинув на спортивні результати і на розподіл місць учасників. То заїзд, в якому мав місце навал, по рішенню Головного Судді змагань, може бути проведений повторно, без участі винного в навалі. Час проведення нового заїзду визначається виходячи з можливостей програми змагань.

7.4.6. Учасник попереднього чи напівфінального заїзду, який постраждав в результаті навалу на нього іншого човна чи через появу перешкод на дистанції, по рішенню Головного Судді Змагань може бути допущений до проходження в іншому попередньому чи напівфінальному заїзді.

7.4.7. При втраті управління човном учасник повинен вжити всі заходи для того, щоб не заважати решті учасників заїзду. Несправність інвентарю не знімає з учасника відповідальності за навал.

7.4.8. При навалі іншого човна на нього учасник не повинен зупиняти веслування до зупинки арбітром заїзду. Учасник, який зупинив веслування до зупинки заїзду, не може опротестувати у разі затвердження головним суддею результатів заїзду.

7.5 Лідирування

7.5.1. Лідируванням вважається супроводжування учасника тренером, цієї ж команди, спереду чи збоку на човні чи катері.

7.5.2. Учасник, якого лідирували, дискваліфікується з даного заїзду.

7.6 Фініш

7.6.1 Учасник, у якого ніс човна пересік лінію фінішу, вважається таким, що закінчив дистанцію.

7.6.2. З метою визначення найсильнішого у випадку, коли два чи більше човнів показали однаковий час в попередніх чи напівфінальних заїздах:- додається 7 доріжка (вода), якщо дозволяє ширина водоймища.

7.6.3. В тому випадку, коли у суддів виникли суперечки відносно черговості пересікання лінії фінішу учасниками заїзду, проглядається фото чи відеозапис, дані котрих беруться за основу для прийняття остаточного рішення. Якщо на лінії фінішу використовується система відеозапису, то її дані використовують тільки для орієнтації суддів при рішенні суперечного питання.

7.6.4. При відсутності фотофінішу і відеозапису суперечні питання відносно порядку пересікання лінії фінішу учасниками заїзду, вирішуються голосуванням суддів на фініші.При рівності голосів – голос Старшого Судді дає перевагу, при умові, що в момент заїзду він знаходився у лінії створу фінішу.Рішення суддів остаточне.

7.6.5. Якщо фініш обмежений прапорами, то учасник вважається закінчившим дистанцію при умові, що він фінішував між прапорами фінішу.

7.6.6. Учасники, які закінчили дистанцію, не повинні зупинятися на лінії фінішу і повинні дотримуватися правил змагань до тих пір, поки човен не віддалиться від фінішу.

7.6.7. Фотофініш.а) Офіційні змагання без фотофінішу чи відеозапису проводити забороняється.б) Оргкомітет повинен готувати два комплекти обладнання для фінішу.в) Оргкомітет повинен бути готов робити відеозапис всіх заїздів змагань.г) У попередніх і напівфінальних заїздах обов’язково фіксуються на відео всі човни, які потрапляють у наступне коло змагань.д) У фінальних заїздах фіксуються всі учасники.є) Старший Суддя на фініші звіряє свої записи приходу човнів на фініш з фотофінішем, який є вирішальним в остаточному рішенні розподілу місць в заїзді.ж) Якщо декілька човнів у фіналі пересікли фінішну лінію одночасно, і це підтверджується фото/відео зйомкою, то може бути два чи декілька перших, других і т.д. місць.

7.7. Хронометраж

7.7.1. Час переможця кожного заїзду виміряється двома контрольними секундомірами. Якщо секундоміри показують різний час, то береться гірший час.

7.7.2. Контрольні секундоміри пускають по команді стартера “Руш!”, яка приймається по радіо, телефону чи пострілу стартового пістолету.

7.7.3. Контрольні секундоміри зупиняються в момент, коли ніс першого човна торкнеться лінії фінішу.

7.7.4. Порядок пуску і зупинки секундомірів в змаганнях з дистанціями довжиною більше 1000 метрів, визначається Головним Суддею Змагань.

7.7.5. При використанні на змаганнях секундомірів першого класу точності (хронометрів) чи електронних секундомірів їх пускають одночасно по стартовій команді і зупиняють, визначаючи час проходження дистанції кожним човном.

7.7.6. Визначення переможців заїзду з окремим стартом виконується за часом проходження дистанції і фіксується системою хронометражу (у десятих, сотих чи тисячних долях секунди), після чого фіксується в записах фінішу у відповідності до Положення про змагання чи за вказівкою Головного судді змагань.

 

8. ДИСКВАЛІФІКАЦІЯ

8.1. Дискваліфікація означає позбавлення учасника прав участі у змаганнях в одному чи всіх номерах програми.

8.2. Дискваліфікація в одному з номерів програми змагань зберігає за учасником всі здобуті раніше місця, очки і нагороди.

8.3. Дискваліфікація в усіх номерах програми змагань позбавляє учасника змагань всіх здобутих ним очок і нагород.

8.4. Учасники змагань, які виявили неповагу до суддів, інших учасників і глядачів дискваліфікуються на дані змагання, а рішенням відповідальної Федерації чи Комісії вони можуть бути дискваліфіковані і на певний строк.

8.5. Організації, спортивні клуби з веслування і команди, які проявляють неповагу до Української Федерації веслування на човнах “Дракон” чи Комісії з веслування на човнах “Дракон” Української Федерації веслування на байдарках і каное, яке виражається в публічних виступах, наданні свідомо невірних відомостей в засоби масової інформації (телебачення, радіо, преса) і які завдають шкоди Українській Федерації з веслування на човнах “Дракон” чи Комісії з веслування на човнах “Дракон” Української Федерації веслування на байдарках і каное, а також невиконання розпоряджень Української Федерації чи Комісії, дискваліфікуються на строк до 2 років.

 

9. ПРОТЕСТИ

9.1. Представник команди має право заявити протест на рішення суддів, якщо це рішення суперечить дійсним Правилам чи Положенню про змагання. Заявити протест на дії учасників і представників інших команд, які не відповідають Правилам і Положенню. При цьому повинні бути достатньо чітко висловлені мотиви протесту з посиланням на відповідні вимоги Правил і Положень про змагання і обов’язково сформульовано призначення протесту (Додаток №6).

9.2. Протести подають Головному Судді змагань у письмовій формі в наступні строки:- про допуск учасників до змагань – не пізніше, ніж за годину до початку змагань в день проведення відповідного заїзду;- протест поданий під час самих змагань – не пізніше, ніж за 15 хвилин після проведення заїзду, в якому мало місце припущене порушення;- протест проти результатів заїзду подається не пізніше 15 хвилин після оголошення (вивішування) результатів заїзду- на дистанції 200 метрів подача протестів за порушення правил і порядок їх розгляду допустимий тільки до фінальних заїздів.- при подачі протесту необхідно вказати час подачі протесту- Форма подачі протесту представлена у Додотку№69.3. Протести розглядаються Комітетом Змагань негайно,не довше 30 хвилин виноситься рішення за протестом. При надходженні протесту Головний Судя має викликати інших учасників протесту (протилежну сторону). Головний суддя дає письмове роз’яснення після прийняття рішення за протестом та фіксує час передачі відповіді представнику команди, яка його подала. Копія рішення надається представнику протилежної сторони.

9.4. Якщо протест подали на учасника, а брак часу не дозволяє Головному судді прийняти остаточне рішення до початку заїзду, то вказаний учасник допускається до проходження дистанції “під протестом”. Результат даного учасника в особистому і командному заліку затверджується після прийняття остаточного рішення по протесту.

9.5. У випадку дискваліфікації учасника змагань Комітет Змагань надає письмове роз’яснення причин дискваліфікації та фіксує час передачі рішення представнику команди.

 

10. АПЕЛЯЦІЇ

10.1. У випадку коли рішення Комітету Змагань не задовольнило подавця протесту, він має право подати апеляцію в Журі змагань на протязі 20 хвилин після отримання рішення за протестом (Додаток №7).Апеляції розглядаються Журі Змагань негайно, не довше 30 хвилин виноситься рішення за протестом. За 10 хвилин після прийняття рішення за апеляцією Голова Жюри дає письмове роз’яснення представнику команди, яка її подала.

10.4. Рішення Журі Змагань є остаточним. .

 

11. ДОПІНГ-КОНТРОЛЬ

11.1. Допінг строго заборонений до застосування.

11.2. На Чемпіонаті і Кубку України головний суддя змагань обирає за жеребкуванням, одного із трійки призерів з кожного фінального заїзду із врученням повідомлення. Вибір інших спортсменів проводиться після проведення заїзду.

11.3. Вся процедура допінг-контролю здійснюється лікарем допінг-центру.

11.4. До спортсмена, якщо в нього знаходять в наявності у організмі допінг, вживаються адміністративні і дисциплінарні заходи, які надає Федерація веслування, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, НОК України.

 

Ці Правила змагань приведені до повної відповідності з Правилами проведення змагань Всесвітньої і Європейської Федерації веслування на човнах “Дракон”.

reyt 2020

reyt f 2020

Важливі новини

Prev Next

Валерій МОРГУН взяв участь у роботі вико…

22-01-2023 Переглядів 100

Валерій МОРГУН взяв участь у роботі виконавчого комітету EDBF

Днями, у столиці Федеративної Республіки Німеччина відбулось чергове засідання Виконавчого комітету Європейської федерації з веслування на човнах «Дракон», участь у якому як офіційний представник України та віце-президент Європейської федерації з...

Детальніше

Рейтинг 2022 серед ФСТ

04-01-2023 Переглядів 1076

Рейтинг 2022 серед ФСТ

Пропонуємо вашій увазі рейтинг серед фізкультурно-спортивних товариств України, який набрали спортсмени федерації України з веслування на човнах "Дракон" у 2022 році:

Детальніше

Рейтинг 2022

30-12-2022 Переглядів 354

Рейтинг 2022

  Інтрига щодо результатів витримана, тому можна сміливо підсумувати 2022 рік, не зважаючи на всі виклики та складності які він нам приніс.

Детальніше

ОСТАННІ ФОТО

Контакти

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Соціальні мережі

wiki

Статистика сайту

Сьогодні
Цього місяця
За весь час
21
4830
235352

Ваш IP:44.192.38.49